Väljakutse

Tellija soovis aeda lastele kiikesid. Kuna majas on nii suuremaid kui pisemaid lapsi oli nõue kahekohalise kiigepuu järele, kus oleks kiigeiste nii beebidele kui ka koolilastele.

Galerii

Teostus

Kiigepuuks kasutasime viimistlemata Freeswing komplekti. Puitmaterjali immutasime, jalad õlitasime halliks ning ristpuu värvisime. Värvi valikul oli laste tagasiside “miks peab kõik hall olema?” ning nende rõõmuks otsustasime tuua sisse eriti kauni ja erksa punase. Sellest sai ka kiigeistmetega siduv joon.

Kiigeistmeteks soovisime aga midagi erilist.

Inspiratsiooniallikaks oli mälestus nõukogude aegsest tööstuskombinaadi Estiko puidust rippkiigest. Õnnestus leida sarnases võtmes kaasagne kangast beebikiik, mille lahti võtsime ja üle värvisime.

Koolilaste kiige valmistasime tammepuujääkidest, mis kilbiks liimisime. Tamm annab kiigele hea raskuse ja vastupidavuse. Servad freesisime ümaraks, et oleks käele “pehmem”. Puidu immutasime ja värvisime.

Kiigeistmetele lisasime viimistlusdetailina alumiiniumtoru.

Lõpetuseks põimisime köied. Kasutasime merenduses kasutatavat UV- ja ilmastikukindlat nailonköit, mis on käele mõnusalt pehme.

Lisainfo

Blue Rabbit 2.0 Freeswing – bluerabbit.be
Kiigepuu Freeswing – manguvaljakud.eu
Beebikiik punase ja valge kangaga – manguvaljakud.eu

Rue Jarry on õige koht, kuhu pöörduda, kui sul on mõni eriline idee või loomingulist lahendust vajav probleem, aga ka siis, kui sul on vaja üht lihtsat erimõõdus riiulit.

Võta meiega ühendust!