Väljakutse

1930-ndatel ehitatud Tallinna tüüpi majas asuvas korteris vahetati aknad. Säilitamaks algupärast stiili tehti uued aknad puidust ning kujult ja viimistluselt ajastu hõnguga.

Tellija soovis akendele haake, mis uute akendega stiililiselt sobiksid.

Galerii

Teostus

Kohe teadsime, milliseid haake vajame – lapsepõlvemälestused maatalu akendest ja erilise kujuga metallhaakidest on siiani eredad.

Mõnda aega jälgisime oksjoni- ja vanavarapakkumisi, et leida ja restaureerida päriselt vanad haagid. Kahjuks olid enamasti saada kas väga halvas seisus või ainult üksikud eksemplarid.

Paralleelselt otsisime ka värskelt toodetud haake, mis stiililt sobida võiksid. Ühel hetkel jäid ehituspoes silma Saaremaa Sepad OÜ valmistatud sepishaagid, mille kuju oli täpselt õige. Küll aga ei sobinud meile viimistlus. Ka haamerdatavad kinnitusaasad ja konksud olid meie lahenduse jaoks liialt robustsed.

Pöördusime otse Saarema Seppade poole, et kas on võimalik tellida ainult haake. Ja meie suurimaks rõõmuks oli see võimalik. Ja mitte ainult – varasemast tellimusest oli neil ka laojääk juba valgeks värvitud haake. Meil on alati suur rõõm, kui saame anda muidu vedelevatele asjadele uue elu.

Saaremalt saabunud haakidele lisasime uued kruvitavad aasad ja konksud. Seejärel puhastasime ja lihvisime uued haagikomplektid ning värvisime üle, et saavutada ühtne viimistlus.

Lisainfo

https://sepad.ee/toode/kinnitushaak/

Rue Jarry on õige koht, kuhu pöörduda, kui sul on mõni eriline idee või loomingulist lahendust vajav probleem, aga ka siis, kui sul on vaja üht lihtsat erimõõdus riiulit.

Võta meiega ühendust!