Kuidas kujuneb minu tööde hind?

Ma ei tee midagi erilist — kasutan tööriistu, materjale ja tehnikaid, mida kõik on võimelised ostma, käsitsema ja selgeks õppima. Küsimus on aga ajas ja kvaliteedis. Olen meisterdanud, katsetanud, disaininud ja õppinud terve oma elu ja aastate jooksul selle eeltöö juba ära teinud. Seega maksate selle eest, et ma aitan kiirelt ja kvaliteetselt mingi mure ära lahendada.

Materjalid

Ostan materjali enamasti projektipõhiselt — väikesed kogused ning tavakaubanduse hindadega. Muidugi otsin alati parimat hinna-koguse-omaduste suhet, kuid samas eelistan pigem kvaliteetseid, jätkusuutlikke ja ökoloogilisi lahendusi. See teeb toorme kulu aga üsna kõrgeks ning masstootmise hindadega ei ole minu tööd võrreldavad.

Disain ja inseneeria

Peamine põhjus minu poole pöördumiseks on individuaalne lähenemine igale projektile — kui niinimetatud karbitoode mingil põhjusel ei sobi või seda pole üleüldse olemas. Iga töö nõuab analüüsi, katsetamist, uurimistööd ja prototüüpimist. Ja ei ole ka harv, kui pean omandama uusi tehnikaid ja süvenema uutesse teemadesse. Selline lähenemine on küll väga aja- ja töömahukas ning kajastub ka töö hinnas, kuid võimaldab mul kaasata uskumatult laia tehnoloogiaspektrit.